Loading...

Oznamy

Záhrada na štúdium i na oddych

28.05.2021   Aktuality

Bylinková záhrada, ktorú univerzita sprístupnila na jeseň 2018 na ploche za farmaceutickým pavilónom, sa opäť prebúdza do krásy. Po dlhej jari začínajú kvitnúť prvé liečivé bylinky, na ružových kríkoch sa už nalievajú puky, feniklové stonky prenikavo voňajú a prvé kvety dúšky už lákajú včely. Poriadna dávka dažďovej vlahy urýchlila nielen rast ušľachtilých rastlín, ale aj buriny. Bolo treba zobrať do rúk motyky, naliať benzín do kosačiek a vyraziť.

V piatok 28. mája niekoľko zamestnancov oddelenia prevádzky a investícií vymenilo kancelárie za záhradu. Šéfzáhradník Jozef Tóth rozdal motyky aj pokyny, oddelil zrno od pliev – ukázal čo treba vytrhať a čo ponechať v záhonoch a išlo sa na to. Na výsledok sa môžete prísť pozrieť sami. Príjemné posedenie na lavičkách v bylinkovej záhrade je pripravené pre všetkých. Pozvať môžete aj svojich priateľov a rodiny. Areál univerzity s historickým parkom i bylinkovou záhradou je verejný priestor otvorený pre všetkých.

Okrem toho, že záhrada poskytuje našim študentom možnosť vzdelávať sa v profilových predmetoch, môžu tu realizovať aj experimentálne diplomové a doktorandské práce. Široká škála liečivých rastlín a ich genetické uchovávanie vytvára priestor na aktívny vedecký výskum. Popri vzdelávaní má ale aj čosi navyše. Poskytuje študentom i zamestnancom školy priestor na oddych a relax v príjemnom prostredí. Tu sa dozviete viac.

Veľká vďaka všetkým, ktorí prispeli!