Folia veterinaria je vedeckým periodikom Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, ktorého prvé číslo vyšlo v roku 1956.
Do 25. ročníka (1981) časopis publikoval príspevky iba v slovenčine s cudzojazyčným záverom v ruštine, angličtine a nemčine. Významným sa stal 26. ročník Folia veterinaria (1982), kedy začali vychádzať práce v plnom rozsahu iba v angličtine, v čom redakcia pokračuje až doteraz.
V roku 1992, počínajúc 37. ročníkom (1993) časopis prešiel na väčší formát (A4), zodpovedajúci svetovým zvyklostiam pri vedeckých časopisoch. Výber príspevkov prispel k zvýšeniu citovanosti časopisu v zahraničí. Opätovné publikovanie 4 samostatných čísiel ročne od 42. ročníka (1998), každé v rozsahu 56 tlačených strán, podstatne zvýšilo množstvo uverejnených príspevkov.
V roku 2016 došlo k významnej zmene v koncepcii časopisu ako aj k zmene redakčnej rady. Naďalej sa vo funkcii šéfredaktora a výkonného redaktora striedajú čelní funkcionári univerzity. Začínajúc týmto rokom (ročník 60) je Folia veterinaria publikovaná on-line ako open access spoločnosťou De Gruyter Open. Vychádza pravidelne v štyroch číslach za rok a každé číslo obsahuje 10 vedeckých článkov, ktorých súčasťou sú farebné obrázky a grafy vysokej kvality. Bola tiež konštituovaná nová redakčná rada, šéfredaktorom a výkonným redaktorom sú ako predtým vedúci funkcionári univerzity.
Vzhľadom na svoju periodicitu časopis umožňuje rýchle šírenie nových informácií a je tak neoddeliteľnou súčasťou vedeckého života na univerzite, hlavne mladých vedeckých pracovníkov. Jednotlivé vedecké príspevky sú oponované 2 nezávislými oponentami z radov popredných odborníkov a podliehajú tiež kontrole publikačnej etiky.
Výhodou časopisu je, že ekonomicky je plne podporovaný univerzitou a publikovanie vedeckých článkov je bezplatné. Vydávanie časopisu ako open access spoločnosťou De Gruyter Open zabezpečilo celosvetovú dostupnosť a čitateľnosť časopisu, čo zvýšilo jeho citovanosť a zintenzívnenie kontaktov s odborníkmi v rôznych krajinách sveta. Spektrum časopisu je široké, pretože pokrýva prakticky celú oblasť veterinárnej medicíny, čo umožňuje publikovať autorom z rôznych oblastí veterinárnej medicíny a tak isto čitateľom dáva široký prehľad o vedeckom pokroku vo veterinárnej medicíne. Tým si časopis získava čitateľov aj z radov štátnych a privátnych veterinárnych lekárov ale neraz aj odbornej verejnosti. Z časopisu čerpajú nové poznatky aj študenti univerzity a PhD. študenti, ktorí navyše majú možnosť v časopise aj publikovať, v prípade dosiahnutia vynikajúcich vedeckých výsledkov prezentovaných na podujatiach ako sú Študentská vedecká konferencia a Seminár doktorandov, ktoré sa každoročne konajú na univerzite a tým sa sami môžu podieľať na tvorbe časopisu. Obdobne sa touto cestou môžu rýchle dostať do sveta vedecké práce, ktoré odzneli na vedeckých konferenciách usporiadaných univerzitou.
V roku 2018 došlo vo vydavateľstve DeGruyter k niekoľkým zmenám, s čím súvisí aj zmena loga, z DeGruyter Open na SCIENDO. Došlo tiež k zmene zloženia Redakčnej rady časopisu, so širším geografickým rozložením jej členov za účelom zvýšenia medzinárodného renomé časopisu.