Loading...

Oznamy

Úspech mladých jazdkýň na majstrovstvách Slovenska

Úspech mladých jazdkýň na majstrovstvách Slovenska

15.08.2022   Aktuality

Uprostred leta, od 4. do 7. augusta 2022, sa v jazdeckom areáli Rozálka v Pezinku konali Majstrovstvá SR v skoku na koni v kategórii pony, deti a juniori.

V kategórii deti štartovala za JK Reitgroup Pribula Prešov - Laura Lalíková na koni Abe K.M., kde v dvojkolovej súťaži na výške 110 cm a 115 cm spolu s Pavlínou Kravcovou - Nobel boy a Lindou Horváthovou - Daphné, vybojovali vynikajúce 1. miesto v kategórii detí – družstvá. Dievčatá veľmi úspešne reprezentovali východoslovenskú jazdeckú oblasť. 

V kategórii detí - jednotlivci , kde sa mohli do finále kvalifikovať len jazdci so súčtom do 16 trestných bodov, zvíťazila jazdkyňa z východného Slovenska - Pavlína Kravcová s koňom Nobel boy. Laura Lalíková na koni Abe K.M. s výsledkom 0 trestných bodov vo finále obsadila krásne 5.miesto.

„Chcem sa veľmi pekne poďakovať vedeniu Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach za možnosť dlhodobo pôsobiť a trénovať v Jazdeckom areáli UVLF na Popradskej ulici. Vďaka tomu máme možnosť kvalitnej prípravy nielen na tieto majstrovstvá SR určené deťom a juniorom, ale aj na všetky ďalšie národné a medzinárodné preteky, ktoré spoločne s mojimi zverencami môžeme spoločne absolvovať,” povedal tréner úspešných mladých športovkýň MVDr. Milan Pribula.

Za vynikajúce výsledky a reprezentáciu jazdeckého parkúrového športu na východe mladým jazdkyniam ďakujeme a srdečne blahoželáme. Veríme, že nás budú takto aj naďalej dlhodobo reprezentovať.


Víťazné družstvo dievčat