Loading...

Oznamy

Deň narcisov - vo štvrtok sa pridajte aj na univerzite

Deň narcisov - vo štvrtok sa pridajte aj na univerzite

Verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine Deň narcisov sa v tomto roku koná už po 26-ty raz. Vo štvrtok 28. apríla 2022 budú dobrovoľníci v slovenských mestách predávať žlté narcisy. K aktivite sa pripája aj Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach. Naši dobrovoľníci z radov študentov sa budú vo štvrtok pohybovať v areáli univerzity, na jednotlivých pracoviskách univerzity, v študentských domovoch a priľahlých oblastiach. Oslovia vás aj v jednotlivých pavilónoch, k dispozícii budú počas celého dopoludnia. Veríme, že využijete aj takúto možnosť prispieť do zbierky, ktorej výťažok už viac ako štvrťstoročie pomáha ľuďom trpiacim závažným onkologickým ochorením a ich rodinám.

Cieľom Dňa narcisov nie je iba finančná podpora boja proti rakovine v rôznych oblastiach, ale upozorňuje aj na jej výskyt a dôležitosť prevencie. Pripnutím žltého narcisu ako symbolu nádeje na odev tak možno vyjadriť solidaritu so všetkými, ktorí s týmto ochorením zápasia.

Do zbierky Ligy proti rakovine (LPR) Deň narcisov sa dá prispieť aj cez internet alebo formou SMS. Online a SMS zbierka trvá do 6. mája. Vo vybraných internetových obchodoch sa dá do zbierky prispieť aj kúpou trojeurového virtuálneho narcisu.   

Žltý narcis sa ako symbol boja proti rakovine vo svete prvýkrát objavil v roku 1987 v Írsku. Následne vznikla slovenská organizácia Liga proti rakovine a pridala sa k programu Európa proti rakovine. ĎAKUJEME ZA VÁŠ PRÍSPEVOK!