Loading...

Oznamy

Poďakujme spoločne v pondelok 20.12 o 20:12

17.12.2021   Aktuality

Už dva roky stoja v prvej línii. Zachraňujú nás, skúmajú, liečia, očkujú. Robia nadčasy, obetujú svoje zdravie ale aj čas s rodinami v dlhých nočných službách, či cez víkendy v očkovacích centrách. Okrem vďaky sa však, žiaľ, stretávajú sa s nadávkami, vyhrážkami a už aj s násilím. Mnohí za posledný rok zo svojho zamestnania odišli. Kvôli tlaku, arogancii ľudí, aj nedostatočným platovým podmienkam. Bez lekárok a lekárov, zdravotníčok a zdravotníkov, vedkýň a vedcov, budeme prázdnou krajinou odkázanou na hoaxy, podvody a šarlatánstvo.

Preto im všetkým patrí naša vďaka a mali by o tom vedieť, pretože už druhý rok po sebe sú Vianoce pre nich jedným z najťažších období. Spravme z najbližšieho víkendu, dni poďakovania zdravotníkom a zdravotníčkam:

1) Ak osobne poznáte lekárku, lekára, zdravotníčku či záchranára, vedkyňu či vedca – napíšte im počas štvrtého adventného víkendu osobné poďakovanie či prianie pekných Vianoc.
2) Poďakujme sa im aj v online priestore a publikujte počas pondelka 20. decembra vlastné poďakovanie alebo využite vizuál #spoluprácapreslovensko
3) Poďakujme sa im aj verejne a v pondelok 20.12 o 20:12 im spoločne na dve minúty symbolicky zatlieskame z našich balkónov, okien alebo na uliciach. Tu nájdete podrobnosti

Je dôležité, aby vedeli, že nám ako spoločnosti na ich práci záleží. Že tých, čo im chodia nadávať pod okná alebo do očkovacích centier, tých čo robia výtržnosti v Lidli, nie je viac. Že väčšina z nás je úprimne vďačná za ich prácu, za ich obetu a veľmi neradi by sme o nich prišli.

Je na čase im poďakovať.

Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie sa pridáva k iniciatíve a pozýva všetkých zdravo zmýšľajúcich ľudí k niektorému z prejavov podpory, úcty, vďaky.