Loading...

Oznamy

Na EXPO Dubaj je tematický týždeň venovaný vzdelávaniu – UVLF je pri tom

17.12.2021   Aktuality

Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach má svoje zastúpenie na svetovom veľtrhu Expo 2020 v Dubaji. Súčasťou delegácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR v rámci tematického týždňa „Knowledge and Learning" je rektorka UVLF Jana Mojžišová a prorektorka pre klinickú činnosť a styk s praxou Alexandra Trbolová.

Týždeň venovaný vedomostiam a vzdelávaniu otvorili v Dubaji vo štvrtok 16. decembra 2021. V 65-člennej delegácii, ktorú vedie štátny tajomník pre vedu, výskum a vysoké školstvo Ľudovít Paulis, sú predstavitelia vysokých škôl, úspešní absolventi, startupisti aj slovenskí autori svetových vynálezov. Počas najbližších dní čaká priaznivcov modernizácie vzdelávania medzinárodné biznis fórum o rozličných ekosystémoch vysokoškolského vzdelávania, zaujímavé diskusie, workshopy, konferencie, predstavia sa aj úspešné študentky a študenti, ktorí stoja za zaujímavými projektami. Napríklad prorektorka UVLF Alexandra Trbolová vo svojej batožine viezla do Dubaja funkčný model mačky, pomocou ktorého sa študenti všeobecného veterinárskeho lekárstva v univerzitnom centre klinických zručností učia základné postupy pri liečbe malých zvierat. Prácu s ním predvedie na jednom worshopov venovaných modernému vzdelávaniu. „Aspoň takýmto spôsobom chceme demonštrovať, že naša univerzita kladie veľký dôraz na získavanie praktických zručností, ktoré sú nevyhnutným predpokladom, aby boli naši absolventi úspešní v praxi,“ vysvetlila rektorka Jana Mojžišová.

„Slovensko je krajinou bohatou na príbehy úspešných vzdelaných ľudí, ktorí sa dokázali presadiť na medzinárodnej úrovni. Celá naša delegácia je toho dôkazom. Na EXPO s nami do Dubaja prichádzajú aj predstavitelia slovenských vysokých škôl a naši úspešní absolventi. Aj toto je spôsob ako zatraktívniť a zviditeľniť naše vysokoškolské prostredie pre zahraničných expertov a zároveň je našou iniciatívou aj zvýšenie možnosti výmenných pobytov pre študentov,“  povedal pri otvorení tematického týždňa Ľudovít Paulis.