Loading...

Oznamy

Medailová zbierka našich na medzinárodných voltížnych pretekoch

Medailová zbierka našich na medzinárodných voltížnych pretekoch

03.06.2024   Aktuality

V dňoch  23. - 26. mája 2024 sa konali medzinárodné voltížne preteky CVI v Motešiciach. Nechýbali na nich ani voltižérky z TJ Slávia UVLF, ktoré vybojovali skvelé štyri medailové umiestnenia! BLAHOŽELÁME! Okrem slovenských reprezentantov sa pretekov zúčastnili aj jazdci z Poľska, Nemecka, Rakúska a Českej republiky.

V piatok 24. júna prebiehala súťaž v kategóriách 1*. Dievčatá z TJ Slávia UVLF voltíž si na svoje konto pripísali až tri medailové umiestnenia! Celkovou víťazkou kategórie Junior 1* sa stala Veronika Pavľaková, ktorá cvičila na koni Nonius/Tango. Veronika podala výkon, vďaka ktorému zaznamenala rovno dva úspechy – obsadila 1. miesto a zároveň  si získanou známkou 6,909 zabezpečila postup do kategórie Junior 2*. Na stupeň víťazov sa v piatok postavila aj Ela Hajurková, ktorá súťažila na koni Crystall v kategórii Senior 1*, kde získala krásne 2. miesto. V kategórii Pas de deux Junior 1* predviedli svoju zostavu na koni Gidran/Nepomuk dvojica Ema Mikitová s Karolínou Dankaninovou. Dievčatá obsadili 1. miesto.

voltiz_Motesice     voltiz_Motesice
Veronika Pavľaková na koni Nonius/Tango, s trénerom a lonžérom Mariánom Pavľakom

voltiz_Motesice     voltiz_Motesice
Ela Hajurková na koni Crystall, s trénerkou a lonžérkou Evou Pavľakovou

voltiz_Motesice     voltiz_Motesice
Dvojica Ema Mikitová s Karolínou Dankaninovou na koni Gidran/Nepomuk

Okrem medzinárodnej CVI kategórie 2* prebiehala v Motešiciach aj súťaž Slovenského voltížneho pohára. Cvičenky TJ Slávia UVLF voltíž štartovali v rámci medzinárodnej CVI a v kategóriách 2* si TJ Slávia UVLF pripísala taktiež medailové umiestnenie. V kategórii Skupina 2* predviedla krásnu zostavu skupina z TJ Slávia UVLF voltíž v zložení Ema Mikitová, Karolína Dankaninová, Júlia Hricková, Lilien Mosejová, Leticia Ľubica Trojanová a  Natália Jokeľová. Cvičili na koni Gidran/Nepomuk a obsadili skvelé 1. miesto. Katarína Boritášová získala výbornú celkovú známku 7,020, no napriek tomu jej stupeň víťazov o vlások unikol a obsadila 4. miestoMárii Pirčovej sa podarilo získať 5. miesto a Stele Pavľakovej 7. miesto.

voltiz_Motesice     voltiz_Motesice

voltiz_Motesice     voltiz_Motesice
Ema Mikitová, Karolína Dankaninová, Júlia Hricková, Lilien Mosejová, Leticia Ľubica Trojanová a  Natália Jokeľová na koni Gidran/Nepomuk

          voltiz_Motesice     voltiz_Motesice     voltiz_Motesice
Katarína Boritášová, Mária Pirčová a Stela Pavľaková

voltiz_Motesice     voltiz_Motesice

Všetkým blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu!!!

Už o dva týždne bude TJ Slávia UVLF voltíž reprezentovať Slovensko na ďalších medzinárodných pretekoch CVI , tentokrát v Českej republike vo Frenštáte.