Loading...

Oznamy

Úspech nášho študenta Jána Kristiána Kmeťa v medzinárodnej fotosúťaži

Úspech nášho študenta Jána Kristiána Kmeťa v medzinárodnej fotosúťaži

28.05.2024   Aktuality

Študent 6.ročníka všeobecného veterinárskeho lekárstva Ján Kristián Kmeť získal ocenenie Europe Regional Prize v medzinárodnej fotosúťaži WOAH Photo Competition 2024. Srdečne blahoželáme!

"Spojenie fotografovania s mojimi koníčkami bolo skvelým spôsobom, ako si uchovať výnimočný okamih a zároveň robiť to, čo ma baví. Veterinárna medicína mi priniesla veľa krásnych pohľadov a možnosť učiť sa o sokoliarstve na mojej univerzite by mohla byť možno jednou z najlepších vecí, ktoré sa mi stali. Kombinácia oboch mi priniesla tento obraz a som veľmi rád, že sa oň teraz môžem podeliť s ľuďmi, ktorí veria v jedinečné puto medzi ľuďmi a zvieratami, ku ktorým by sa malo pristupovať s láskou a rešpektom," povedal k svojej víťaznej fotografii Ján Kristián Kmeť .

Svetová organizácia pre zdravie zvierat (World Organisation for Animal Health - WOAH) organizuje celosvetovú fotografickú súťaž, aby upozornila na kľúčovú prácu, ktorú vykonávajú aktéri v oblasti zdravia a dobrých životných podmienok zvierat na celom svete. Súťaž vyzdvihuje významné úsilie vynaložené na ochranu zdravia zvierat a podporu dobrých životných podmienok zvierat prostredníctvom implementácie noriem WOAH.

Šiesty ročníka fotografickej súťaže mal tému „Zdravie a dobré životné podmienky zvierat, pohľad do minulosti a prijatie budúcnosti". Zameral sa na témy ako dohľad, prevencia a kontrola chorôb zvierat; dobré životné podmienky zvierat; jedno zdravie; veterinárne vzdelávanie. Víťazom európskej regionálnej ceny sa stal Ján Kristián Kmeť.