Loading...

Oznamy

Úspech voltižérok v Budapešti

Úspech voltižérok v Budapešti

06.05.2024   Aktuality

V dňoch 25. - 28. apríla 2024 sa ekipa UVLF zúčastnila medzinárodných voltížnych pretekov CVI v Budapešti. Preteky sa konali v maďarskom Národnom jazdeckom centre a na podujatí súťažili okrem domácich jazdcov aj voltižéri z USA, Juhoafrickej republiky, Veľkej Británie, Cypru, Rakúska, Slovenska, Českej republiky, Talianska, Francúzska, Fínska, Nemecka, Ukrajiny, Austrálie, Švédska, Nórska a Estónska.

Ako prvá za náš klub nastúpila Mária Pirčová na koni Nonius/Tango v kategórii detí 1*. Jej cieľom bolo dosiahnuť celkovú známku 5,5, a postúpiť do kategórie detí 2*. Nielenže dosiahla známku 6,495 ale zároveň v danej súťaži obsadila perfektné 3. miesto.

V kategórii juniori 1* takisto na koni Nonius/Tango obsadila Veronika Pavľaková pekné 10. miesto.

V rovnaký deň mala do bojov zasiahnuť aj naša šesťčlenná skupina, ale pre zranenie cvičenky počas oficiálnych tréningov skupina nakoniec neštartovala.

V kategórii detí 2* sme dosiahli krásne umiestnenia: 3. miesto Katarína Boritášová na koni Crystall, 5.miesto Mária Pirčová na koni Nonius/Tango a 11. miesto Stela Pavľaková na koni Crystall. Stelke uniklo finále iba o vlások, keďže do finále postúpilo prvých 10 pretekárok.

Farby UVLF na pretekoch ešte obhajovali Alica Jalčová na koni Crystall, skončila na 29. mieste v kategórii juniorky 2*. Ela Hajurková takisto na koni Crystall v kategórii Senior 1* skončila na 10. mieste. 

Naše jazdkyne najbližšie zabojujú o cenné kovy v dňoch 23. - 26. mája 2024 na medzinárodných pretekoch CVI Motešice. Budeme im držať palce.