Loading...

Oznamy

Medailové umiestnenia našich až v štyroch kategóriách voltíže

Medailové umiestnenia našich až v štyroch kategóriách voltíže

22.04.2024   Aktuality

V sobotu 13. apríla 2024 sa v krásnom prostredí Slovenského raja na KQH ranči v Betlanovciach konali prvé tohtoročné preteky Slovenského voltížneho pohára. Skvelé výkony predviedli naše dievčatá a vyslúžili si viaceré medailové umiestnenia. Na svoje konto úspechov si tak klub TJ Slávia UVLF – voltíž pripísal medailové umiestnenia až v štyroch kategóriách.

voltiz_Hrabusice

V najsilnejšie zastúpenej kategórii pretekov - kategórii starších detí, nemali naše dievčatá vďaka svojim fantastickým výkonom žiadne premožiteľky. Katarína Boritášová si vybojovala 1. miesto a Mária Pirčová 2. miesto, obidve na koni Good Luck.
Aj dievčatá, ktoré sa neumiestnili na medailových pozíciách predviedli výkony, na ktoré môžeme byť v klube právom hrdí. V kategórii starších detí obsadila Stela Pavľaková na koni Good Luck 7. miesto a v kategórii junior na koni Crystall získala 7. miesto Veronika Pavľaková, 9. miesto Alžbeta Lažová a 10. miesto Alica Jalčová.

Zlatú medailu si zo súťaže odniesla aj Ela Hajurková, ktorá súťažila v kategórii Mladý jazdec na koni Crystall a tiež Karolína Dankaninová s Emou Mikitovou za spoločnú zostavu na koni Nepomuk v súťaži kategórie dvojíc.

Nádherné a náročné zostavy predviedli naše dievčatá aj v súťaži kategórie skupín. Na 1. mieste sa tak umiestnila skupina na koni Tango v zložení Alžbeta Lažová, Veronika Pavľaková, Katarína Boritášová, Alica Jalčová, Stela Pavľaková a Mária Pirčová. Druhé miesto si odniesla skupina v zložení Karolína Dankaninová, Ema Mikitová, Lilien Mosejová, Natália Jokeľová, Letícia Ľubica Trojanová a Júlia Hricková cvičiace na koni Nepomuk.

Po úspešne naštartovanej sezóne Slovenského voltížneho pohára sa naše dievčatá pod vedením trénerov manželov Pavľakovcov intenzívne pripravujú na prvé medzinárodné preteky CVI, ktoré sa budú konať už o 2 týždne v Budapešti.

voltiz_Hrabusice     voltiz_Hrabusice     voltiz_HrabusiceFoto 1 (modré družstvo) - víťazky kateagórie skupín - zľava MVDr. Marián Pavľak (tréner a lonžér), Alžbeta Lažová, Veronika Pavľaková, Alica Jalčová, Katarína Boritášová,  Stela Pavľaková a Mária Pirčová.
Foto 2 (ružové družstvo) - 2. miesto v kategórii skupín - zľava Eva Pavľaková (trénerka a lonžérka), Karolína Dankaninová, Ema Mikitová, Natália Jokeľová, Lilien Mosejová, Júlia Hricková, Leticia Ľubica Trojanová.
Foto 3 zľava Ela Hajurková, Alžbeta Lažová, Veronika Pavľaková, Alica Jalčová. 

voltiz_Hrabusice     voltiz_Hrabusice     voltiz_Hrabusice
Foto 4 - Leticia Ľubica Trojanová, Karolína Dankaninová, Foto 5 - Júlia Hricková, Natália Jokeľová,
Foto 6 - Lilien Mosejová, Ema Mikitová, Leticia Ľubica Trojanová

voltiz_Hrabusice     voltiz_Hrabusice     voltiz_Hrabusice     voltiz_Hrabusice   
Foto 7 - Ela Hajurková - 1. miesto, Foto 8 - Katarína Boritášová - 1. miesto,
Foto 9 - Mária Pirčová - 2. miesto, Foto 10 - Veronika Pavľaková, Alica Jalčová, Mária Pirčová

 voltiz_Hrabusice     voltiz_Hrabusice     voltiz_Hrabusice     voltiz_Hrabusice
Foto 11 - Veronika Pavľaková - 7. miesto, Foto 12 - Alžbeta Lažová - 9. miesto, 
Foto 13 - Stela Pavľaková - 7. miesto, Foto 14 - Alica Jalčová - 10. miesto,

voltiz_Hrabusice