Loading...

Oznamy

Želáme všetkým pokojnú, príjemnú a úspešnú jar

Želáme všetkým pokojnú, príjemnú a úspešnú jar

02.04.2024   Aktuality

Milé kolegyne a kolegovia, študentky a študenti, pedagogickí i nepedagogickí zamestnanci univerzity, želáme Vám pokojnú, príjemnú a úspešnú jar. Tešíme sa, že v našom areáli rozkvitajú záhony a trávniky, o ktoré sa starajú naši šikovní páni záhradníci z oddelenia prevádzky. Veríme, že i Vám spríjemňujú prostredie a občas pomôžu zbaviť sa stresov. Užite si čo najviac radosti v jarnej prírode. 

Prosíme, aby ste i Vy sami prispeli k skrášleniu areálu. Nenechávajte po sebe odpadky, vietor ich roznesie po všetkých kútoch. Ak venčíte psíky, nezabudnite po nich odpratať, smradľavá kôpka vedľa sedmokrásky nie je práve výstavný obrázok. Pri prechádzke s koňmi rešpektujte dohodnuté pravidlá, kopytá v rozmočenom trávniku či záhone tulipánov narobia veľa škody. 

magnolia

Magnólia (Magnolia) je rod s viac ako 210 druhmi kvitnúcich rastlín z podčeľade Magnolioideae čeľade magnóliovité (Magnoliaceae). Prirodzené prostredie magnólií je rozptýlené po východnej časti Severnej Ameriky, Strednej Ameriky a Karibiku a východnej a juhovýchodnej Ázie. Niektoré druhy sa vyskytujú aj v Južnej Amerike. V súčasnosti sa veľa druhov magnólií a ešte väčší počet vyšľachtených odrôd dá nájsť v podobe okrasných kríkov v Severnej Amerike, Európe, Austrálii a na Novom Zélande. Magnólie sú pomenované po francúzskom botanikovi Pierrovi Magnolovi z mesta Montpellier.