Loading...

Oznamy

Druhý ročník Reitgroup Cup vyvrcholil finálovými pretekmi

Druhý ročník Reitgroup Cup vyvrcholil finálovými pretekmi

03.11.2023   Aktuality

V Jazdeckom areáli UVLF sa počas roka 2023 uskutočnilo šesť kôl celoročnej celoslovenskej jazdeckej súťaže. Preteky vyvrcholili v sobotu 21. októbra 2023 vo finále Reitgroup Cup 2023. Jazdci mali možnosť štartovať v piatich kategóriách: Amateur tour (prekážky na výške 60 -70 cm), Bronze tour (70 – 80 cm), Silver tour (80 – 95 cm), Gold tour (100 – 105 cm) a Reitgroup Cup (110 – 115 cm).

Na dlhodobých pretekoch sa počas všetkých kôl zúčastnilo okolo 150 jazdcov z 37 jazdeckých klubov z celého Slovenska. Do finále postúpili jazdecké dvojice (jazdec a kôň), ktoré sa zúčastnili na minimálne štyroch kolách. Zvíťazila jazdecká dvojica s najnižším počtom trestných bodov a najrýchlejším časom.

Výsledky Reitgroup Cup 2023
Amateur tour (70 cm) - finálové kolo sa nekonalo, požadované štyri kolá v priebehu roka neabsolvoval žiadny kôň a jazdec.
Bronze tour (80 cm) - Monika Duždová - Goldbar - TJ Slávia UVLF Košice
Silver tour (95 cm) - Vendelín Dobranský - Laly Dualy - JK Larisa Trebišov
Gold tour (105 cm) - Lívia Bálintová - Quenteen - JK Reitgroup Pribula Prešov
Reitgroup Cup (115 cm) - Viktória Bendiková - Kortuš - JK Malý Majer Hrabušice

„Musím povedať, že pretekom nič nechýbalo. Bola tu dobrá atmosféra, skvelí ľudia a celkovo to boli výborne zorganizované preteky. Z výhry som sa tešila. Mala som naozaj veľkú radosť, veď na koniec sezóny som si nemohla priať nič iné, ako vyhrať Reitgroup Cup v Košiciach na pôde UVLF, kde momentálne študujem,” povedala s úsmevom víťazka hlavnej súťaže Viktória Bendíková.

Výsledky otvorených súťaží:
Cena poistenie koní (60 cm) - Michaela Cenknerová - Scarlet - JK Millenium Trnava pri Laborci
Cena Horse Services (70 cm) - Monika Duždová - Gold bar - TJ Slávia UVLF Košice
Cena Steel Team s.r.o (90 cm) - Tatiana Zsigmondy - Cristall - JŠ Kráľovce
Cena Latta Trans s.r.o. (100 cm) - Natália Srdošová - Conrad - JK Epona Mútnik Liptovský Mikuláš
Cena Reitgroup Prešov n.o. (110 cm) - Maroš Hvizd - Moonshine - Parkur team Slavoj Prešov

„Sme veľmi radi, že sme v jazdeckom areáli prežili veľmi peknú sezónu 2023. Naše poďakovanie za možnosť usporiadať počas nej všetky kolá i finále Reitgroup Cup patrí veľké poďakovanie vedeniu univerzity i pánovi rektorovi, vedeniu jazdeckého areálu, riaditeľovi a tajomníkovi jazdeckých pretekov, všetkým sponzorom, technickému personálu, rozhodcom, parkúrmajstrom z Poľska i lekárskej službe. Za účasť i za výkony ďakujeme všetkým trénerom i jazdcom. Už teraz sa tešíme na 3. ročník Reitgroup Cup 2024,“ zhodnotil na záver hlavný organizátor pretekov MVDr. Milan Pribula.

     
Foto 1
- Víťazka hlavnej súťaže Reitgroup Cup Viktória Bendiková na koni Kortuš - JK Malý Majer Hrabušice. Dekorujú prorektor Oskar Nagy, rektor Jozef Nagy, hlavný rozhodca Jozef Cigánek a organizátor pretekov Milan Pribula. 
Foto 2 - Víťazka Gold Tour Lívia Bálintová na koni Quenteen - JK Reitgroup Pribula Prešov. Dekorujú členka rozhodcovského zboru Lucia Borisová, rektor UVLF Jozef Nagy a prorektor UVLF Oskar Nagy.

     
Foto 3 - Víťaz Silver tour Vendelín Dobranský s koňom Laly Dualy - JK Larisa Trebišov. Dekorujú sponzor súťaže Peter Bálint a prorektor UVLF Martin Tomko. 
Foto 4 -Víťazka Bronze tour Monika Duždová na koni Gold bar - TJ Slávia UVLF Košice. Dekorujú organizátor pretekov Milan Pribula a prorektor pre vzdelávanie UVLF Martin Tomko.