Loading...

Oznamy

NORD GLOBAL 2019

NORD GLOBAL 2019

24.06.2019   Aktuality

V dňoch 21. – 22. mája 2019 sa v Bodø, Nórsko, konala 2. medzinárodná spoločná konferencia o globálnych zmenách, pod záštitou Nord University a UVLF v Košiciach. Nosnou témou konferencie bola „Kvalita života vo veku globálnych zmien“.

Za UVLF v Košiciach sa na konferencii zúčastnili prof. MVDr. Jozef Nagy, PhD., prof. MVDr. Juraj Pistl, PhD., MVDr. Martin Tomko, PhD., doc. MVDr. Alica Kočišová, PhD., a doc. MVDr. Daniela Takáčová, PhD.

Témy prednášok boli prezentované v štyroch sekciách:
1. Zodpovedná výroba potravín a globálne zmeny;
2. Jedno zdravie;
3. Bio-hospodárstvo / urbanizácia
4. Budúcnosť energie.

Diskusie k prezentáciám boli prínosom pre všetkých zúčastnených a pokračovali aj v rámci spoločenského večera. Zaujímavou možnosťou bolo v rámci morského safari vidieť krásnu prírodu, zaujímavú geológiu, morské vtáky vrátane Orliaka morského a miesta chovu lososovitých rýb. Časť konferencie bola venovaná návšteve farmy zameranej na chov lososov, počas ktorej mali účastníci možnosť vychutnať si krásnu prírodu nórskeho pobrežia, vrátane jeho zaujímavej geológie a hniezdisk Orliaka bielohlavého.

Účastníci konferencie sa tešia na 3. medzinárodnú spoločnú konferenciu o globálnych zmenách, ktorá sa uskutoční v Košiciach na Slovensku v roku 2021.