Loading...

Oznamy

UVLF prezentovala štúdium na najväčšom nórskom veľtrhu vzdelávania v Oslo

UVLF prezentovala štúdium na najväčšom nórskom veľtrhu vzdelávania v Oslo

17.02.2023   Aktuality

V Oslo, hlavnom meste Nórska, sa po dvojročnej prestávke uskutočnil 15. - 16. februára 2023 tradičný veľtrh vzdelávania Utdanning & Karriere 2023. V osloskej Telenor Arene sa prezentovali domáce i svetové univerzity. Úlohou ich vyslancov bolo zaujať potenciálnych budúcich študentov, ktorí si mohli vyberať z bohatej ponuky študijných programov.

Medzi zahraničnými univerzitami bola aj Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, ktorá má bohaté skúsenosti zo spolupráce s mladými Nórmi, ale aj ďalšími obyvateľmi severských krajín. Štúdium veterinárnej medicíny v anglickom jazyku prezentovali prorektor pre vzdelávanie Martin Tomko, pracovníčka referátu pre štúdium v anglickom jazyku Michaela Paulíková a študentka 5. ročníka General Veterinary Medicine Kristin Maria Kejr.

Ďalšou slovenskou univerzitou, ktorá sa v Oslo úspešne prezentovala, bola aj Jesseniova lekárska fakulta v Martine, ktorá tiež dlhodobo vzdeláva nórskych študentov v odboroch humánnej medicíny.

Dlhoročné vynikajúce vzťahy s Nórskom podčiarkol aj mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky v Nórskom kráľovstve a Islandskej republike Roman Bužek, ktorý sa osobne zúčastnil na prezentáciách slovenských univerzít na veľtrhu a  zástupcov UVLF prijal aj v priestoroch slovenskej diplomatickej misie.