Loading...

Oznamy

Detská veterinária 2019

04.06.2019   Aktuality

Rada ZO OZ PŠaV UVLF v Košiciach v spolupráci s vedením Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach sa rozhodli pripraviť pre deti svojich zamestnancov deň plný veselých zážitkov a osláv – MDD.

V sobotu 1. 6. 2018 bola zahájená oslava na tradičnom mieste pred morfologickým pavilónom v areáli univerzity. Stretlo sa tu  množstvo malých aj veľkých detí s usmiatymi tváričkami. S nádejou očakávania prišlo veľké prekvapenie v podobe pestrého programu. Radosť bolo sledovať, ako so zatajeným dychom pozorovali ukážky canisterapie VET Canisterapia Teamu SOŠ  veterinárna  Košice Barca. Detičky si mali možnosť vyskúšať jednotlivé triky a cviky so psíkmi, ktoré sa používajú pri práci s hendikepovanými deťmi. Aquaterra klub, ako aj klub chovateľov malých cicavcov poskytol deťom prehliadku rôznych exotov, zajačikov, morčiat a tiež užitočné informácie o ich chove a starostlivosti. Následne si deti mohli zvieratká pohladkať a vyskúšať manipuláciu s nimi. Asi každému najviac učarovalo voltížne vystúpenie skupiny z Jazdeckého oddielu TJ Slávia UVLF v Košiciach. Mnoho detí si jazdu na koni aj vyskúšalo, a to niekoľkokrát.

Okrem týchto športových zážitkov čakalo na detičky veľa súťažných disciplín, ako napríklad jazda vo fúriku, skok vo vreci, kriket, prekážkový beh, hod loptičky na cieľ či futbal. Lákavou atrakciou bolo maľovanie na tvár. Po ukončení súťažných disciplín nasledoval voľný program, počas ktorého si mohli deti kresliť na chodník a zatancovať si s organizátormi. Deň sa pomaly chýlil ku koncu a vyšantené aj unavené detičky a ich rodičia odchádzali domov veľmi spokojní.