Loading...

Oznamy

Športové Mikulášske dni

Pracovisko telesnej výchovy a športu Katedry všeobecných kompetencií UVLF pozdravilo Mikuláša po svojom. Minulý týždeň sa uskutočnili športové Mikulášske turnaje.

Turnaj odštartovala lukostreľba, do ktorej bolo zapojených desať súťažiacich, z toho traja chlapci. Presnou muškou si vystrieľali medailové umiestnenia strelkyne: 1. miesto – Kristína Šidlová, 2. miesto – Karin Kobyľanová, 3. miesto - Ivona Kotianová. Traja študenti si rozdelili medaily nasledovne 1. miesto – Michal Kavuľ, 2.miesto – Oliver Than, 3. miesto – Matúš Heldák.

Ďalším hracím dňom pokračoval turnaj vo volejbale, kde sa zapojilo až sedem družstiev, z toho dve zahraničné. O dobrú náladu a súťaživosť nebola núdza. Športovci podávali výborné výkony a tie sa podpísali na vynikajúcich zápasoch. Medailové umiestenie si rozobrali družstvá: 1. miesto – Error, 2. miesto - ZAŠ 2, 3. miesto - ZAŠ 1.

Tretí hrací deň mal na programe súťaž v mix bedmintone a stolnom tenise. Do bedmintonu sa taktiež zapojili aj zahraniční študenti, ktorí mali zastúpenie v dvoch dvojiciach. Na 1. mieste - Alexandra Hošková, Dominik Borčík, 2. miesto - Adeline Brosaud, Clément Colas, 3. miesto - dvojica Léony Barthélemy, César Revoirard.

V stolnom tenise sa stretli Jakub Medvec a Ján Marchevka. Úspešnejší v tejto dvojhre bol Ján, ktorý zvíťazil.

Na svoje si prišli aj priaznivci hudby, posilňovania a kardia v jednom: Pilates mix v ,,červenom” celé cvičenie  sa nieslo v rytme, tempe a zábave.

V programe športov bol aj florbal, do ktorého sa prihlásilo aj družstvo našich zamestnancov. Spolu s kolegyňami sa nenechali zahanbiť mladšími hráčmi a dobrým výkonom obsadili 2 miesto. Prvenstvo si vybetónoval tím Betonári. Tretie miesto si vybojovali Chlapské jahody.

Posledný Mikulášsky deň ukončil futbal. Niesol sa v tréningovom duchu, pretože boli prihlásené, žiaľ, len dve družstvá Škodci a Snežienky. Práve druhé menované si vybojovalo prvú priečku.

"Máme radosť z hojnej účasti a tešíme sa na najbližšie turnaje, na ktorých si študenti opäť zmerajú sily a zručnosti. Tentoraz pôjde o veľkonočných zajačikov!" povedal po skončení športových Mikulášskych dní Lukáš Varga z pracoviska telesnej výchovy a športu KVK.