Loading...

Oznamy

Majsterkou IPL je Jana Morochovičová

Majsterkou IPL je Jana Morochovičová

23.11.2022   Aktuality

Školské kolo súťaže v príprave liekov s názvom "Majster IPL" (IPL = individuálne pripravovaný liek) sa uskutočnila v utorok 22. novembra 2022 v galenickom laboratóriu vo farmaceutickom pavilóne UVLF. Súťaž bola primárne určená pre študentov 5. ročníka farmácie a študentov so skúsenosťami s prípravou Individuálne pripravovaných liekov.

Výsledky v teoretickej i praktickej časti súťaže určili, že víťazkou sa stala Jana Morochovičová. Na druhom mieste sa umiestnila Natália Mocsár a na treťom Bronislava Pokorná. Ceny odovzdali garant súťaže PharmDr. Tomáš Wolaschka, PhD., a Nikola Rozkošová, obchodná zástupkyňa farmaceutickej spoločnosti Fagron, ktorá je partnerom súťaže. Víťazné študentky sa zúčastnia na česko-slovenskom kole, ktoré sa uskutoční v Olomouci a zúčastnia sa ho aj študenti ostatných troch farmaceutických fakúlt zo Slovenska a Česka.

Do súťaže sa prihlásilo sedem študentiek: piatačky Simona Hisirová, Jana Morochovičová, Michaela Hricová, Natália Mocsár, Bronislava Pokorná, Mária Reinerová a druháčka Tereza Belková.