Loading...

Oznamy

Uni Cleanup Day 2022 v predvečer Dňa Zeme s dobrou náladou

Uni Cleanup Day 2022 v predvečer Dňa Zeme s dobrou náladou

21.04.2022   Aktuality

V predvečer dňa Zeme, vo štvrtok 21. apríla 2022, sa v areáli Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košicaich upratovalo, hrabalo, okopávalo, zametalo, zbieralo... Všetci, ktorí chcú mať okolo seba príjemné a pekné prostredie, pridali ruky k dielu a zapojili sa do dobrovoľníckej aktivity zameranej na čistenie a zveľadenie areálu našej univerzity – Uni Cleanup Day 2022

Zišlo sa takmer šesťdesiat dobrovoľníkov spomedzi študentov i zamestnacov univerzity, ktorých dali dokopy Monika Dražovská a Rasťo Ringer. O rozdelenie pracovísk, dostatok náradia a dobré rady sa postarali Silvia Hurtuková, Jozef Tóth a ich kolegovia z oddelenia prevádzky a investíc.

Záhrada liečivých rastlín môže rozkvitnúť, chodníky a priestranstvá pri klinike koní, v dotyku s Kostolianskou ulicou, átriuim nemocnice i ďalšie časti parku sa zbavili odpadkov, starého lístia, nánosov blata, zvyškov zimného posypu a náletových kríkov. Jazva na trávniku pri Ardovi a Žnici, ktorá vznikla pri kladení káblov, sa o chvíľku zacelí. Pomohli jej chlapci s čakanmi. 

Ďakujeme všetkým, ktorí si našli čas a pridali sa k jarnej brigáde. Všetkým želáme pekné dni v našom areáli.