Loading...

Oznamy

Ďakujeme všetkým, ktorí sú zodpovední voči sebe aj ostatným

03.12.2021   Aktuality

V piatok 3. decembra 2021 bola na pôde Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach  po tretíkrát možnosť zaočkovať sa proti ochoreniu COVID-19. Prihlásiť sa mohli záujemcovia o prvú, druhú aj tretiu dávku vakcíny.

Keďže sa prihlásili tri stovky študentov, zamestnancov aj ich rodinných príslušníkov, očkovanie sa uskutočnilo v pavilóne chemických disciplín, kde boli vytvorené podmienky na nevyhnutné administratívne úkony, poučenie, očkovanie i oddych. Výjazdový tím očkovacieho centra BIONT, ktorého odborní pracovníci zabezpečili aj predchádzajúce kolá očkovania 3. septembra, 1. októbra a 12. novembra, zvládol nápor záujemcov bez väčších problémov.

Medzi prvými, ktorí dostali tretiu dávku vakcíny bol aj 93-ročný prof. MVDr. Ján Pleva, DrSc., jeden z prvých absolventov Vysokej školy veterinárskej, ktorý promoval v  roku 1954. Ďakujeme všetkým, ktorí sú zodpovední voči sebe aj ostatným.  

Uvedomujeme si, že COVID tu bude s nami aj naďalej. Očkovanie nás ochráni pred ťažkým priebehom ochorenia, pomôže odbremeniť nemocnice a vrátiť ich k normálnemu fungovaniu a liečeniu všetkých vážnych chorôb, ktoré počas pandémie nezmizli.