Loading...

Oznamy

UVLF chce byť zelená univerzita

UVLF chce byť zelená univerzita

06.10.2021   Aktuality

Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach sa pripojila ku globálnej kampani zameranej na podporu zdravej a odolnej obnovy s nulovými emisiami uhlíka Race to Zero (Preteky k nule). Kampaň Race to Zero predstavuje najväčšiu globálnu alianciu, ktorá sa zaviazala dosiahnuť čisté nulové emisie uhlíka najneskôr do roku 2050. Tu nájdete informácie o subjektoch, ktoré sa už do aliancie zapojili.

„Uvedomujeme si, že udržateľnosť sa musí stať prirodzenou súčasťou kultúry a filozofie na všetkých vysokých školách. Máme záujem realizovať opatrenia podporujúce uhlíkovú neutralitu. Verím, že nájdeme podporu u študentov, pedagógov i všetkých zamestnancov našej univerzity. Očakávam, že prídu s nápadmi a tipmi, ako tieto aktivity podporiť a rozvíjať v rôznych formách. Ak hovoríme o zdravom svete, v ktorom v zdravom životnom prostredí žijú zdraví ľudia a zdravé zvieratá, musíme slová podporiť konkrétnymi činmi aj my,“ povedala na margo zapojenia UVLF do aliancie Race to Zero rektorka UVLF Jana Mojžišová.

Na UVLF už vznikla pracovná skupina, ktorá začala pripravovať návrhy aktivít smerujúcich k zlepšeniu prostredia, v ktorom sa každý deň stretávame. Budeme vás o nich pravidelne informovať.