Loading...

Oznamy

Výnimočný festival AGROFILM žije

Výnimočný festival AGROFILM žije

03.10.2021   Aktuality

V pondelok 4. októbra 2021 sa začína 37. ročník Medzinárodného filmového festivalu AGROFILM. Organizátori z Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra v Lužiankach už tradične prvý októbrový týždeň pripravili pre laické aj odborné publikum filmové menu plné chutí, emócií, faktov aj zábavy. Značke „Agrofilm“ ostali tento rok verní, alebo ju práve objavili, filmári z 24 krajín, 5 kontinentov a spolu prihlásili 98 filmov.

Od pondelka do soboty sa bude premietať tradične, aj online. Spolu 44 hodín kvalitných filmových dokumentov môžu diváci sledovať online na www.agrofilm.sk a to dopoludnia, večer a pre vytrvalých je pripravený aj nočný filmový klub. Pri dodržaní všetkých protipandemických opatrení sa bude premietať aj v kinosálach a to na univerzitách v Košiciach, Zvolene, Bratislave, na NPPC v Bratislave, v synagóge v Brezne a tento rok aj mimoriadne v Múzeu TANAPu v Tatranskej Lomnici.

Ponuka je bohatá a filmári potvrdili, že atraktívne témy sa dajú nájsť aj v maštali, na poli, v lese, v mori, v pôde, či na konári. Tento rok rezonovali témy ako je zodpovedné využitie pôdy, ochrana a obnova zdrojov pre výživu, šetrné poľnohospodárstvo na veľkých lánoch, ale aj v malých záhradách, vrátane otázky či má poľovníctvo zmysel. Členovia medzinárodnej poroty Agrofilmu sa po ročnej prestávke stretli osobne v Lužiankach už v septembri a spolu ocenili 14 výnimočných dokumentov. Ich verdikt bude zverejnený v závere festivalu v piatok 8. októbra 2021.