Loading...

Oznamy

Využite druhú možnosť zaočkovať sa na univerzite

Využite druhú možnosť zaočkovať sa na univerzite

Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach v spolupráci s očkovacím centrom BIONT pripravila na piatok 1. októbra 2021 druhú možnosť zaočkovať sa priamo v areáli univerzity. Druhú dávku vakcíny dostanú tí, ktorí boli po prvýkrát očkovaní vakcínou Comirnaty od firmy Pfizer/BioNTech 3. septembra. Univerzita však očakáva, že možnosť očkovať sa využijú aj ďalší študenti, zamestnanci a ich rodinní príslušníci. Vo vakcinačnom centre bude možnosť získať prvú dávku.

Očkovať sa bude priamo v areáli školy, v posluchárni na Kostolianskej ulici v pavilóne číslo 32, kde pôsobilo mobilné odberové miesto na antigénové testovanie. Noví záujemcovia o prvú dávku sa môžu zaregistrovať do stredy 29. septembra do 22:00 hod. Spätne dostanú informáciu o presnom čase vakcinácie.

Univerzita vyzýva študentov i zamestnancov, ktorí zatiaľ nie sú zaočkovaní, aby využili túto príležitosť. Vzhľadom na zhoršujúce sa pandemické podmienky znamená očkovanie väčšiu bezpečnosť pre všetkých, ktorí chcú pokračovať v štúdiu i práci. Očkovanie poskytne lepšie podmienky aj vzhľadom na to, že podľa univerzitného COVID SEMAFOR UVLF musia študenti i zamestnanci rešpektovať protokol OTP (očkovanie – testovanie – prekonanie nákazy) a preukázať zaočkovanosť alebo sa pravidelne testovať. Urobme všetko pre to, aby sa vyučovanie mohlo čo najdlhšie uskutočňovať kombinovaným spôsobom – využívaním prezenčnej i dištančnej formy, čo je pre všetkých mimoriadne dôležité.