Loading...

Oznamy

Tohtoročný Agrofilm v online priestore

05.10.2020   Aktuality

V Národnom poľnohospodárskom a potravinárskom centre v Lužiankach v pondelok 5. októbra 2020 slávnostne otvorili Medzinárodný filmový festival Agrofilm. Stalosa takv komornej atmosfére obmedzeného počtu divákov. Napriek obmedzeniam, ale v súlade s prijatými opatreniami týkajúcimi sa ochorenia Covid-19, organizátor NPPC pripravil 36. ročník tohto výnimočného festivalu tak, aby si diváci užili dobré filmy, aj keď v inej atmosfére ako minulé roky.

Tento rok je prihlásených 94 filmových dokumentov z 22 krajín sveta. Filmy z oblasti poľnohospodárstva, potravinárstva, trvalo udržateľného využívanie zdrojov, ale aj vedy a výskumu si môžete pozrieť tento rok hlavne v online priestore, teda na stránke www.agrofilm.sk. Organizátori museli pristúpiť k tomuto náhradnému riešeniu vzhľadom na pandemickú situáciu na Slovensku. Jedinečnosť Agrofilmu a jeho tém každoročne láka viac univerzít a divákov z rôznych miest Slovenska. Žiaľ, tento rok z 11-tich plánovaných premietacích miest sa nakoniec budú premietať filmy len v Synagóge v Brezne, v Trnavskom kultúrnom centre Malý Berlín, na Technickej univerzite vo Zvolene a v kinosálach Mlyny Cinemas v Nitre.

Medzinárodná porota Agrofilmu pracovala tento rok netradične, zahraniční porotcovia posudzovali filmy doma. Zhodli sa na 14-tich výnimočných filmoch, ktoré si zaslúžia ocenenie. Sledujte stránku www.agrofilm.sk a v piatok 9. októbra 2020 sa dozviete verdikt poroty.

Množstvo tradičných sprievodných podujatí museli organizátori tento rok zrušiť. Veria však, že ostanete Agrofilmu verní, preto že aj tento rok spája filmárske zážitky s množstvom odborných informácií a nových pohľadov na chlebový rezort. Tu nájdete program online premietania