Loading...

Oznamy

Ďalšie očkovanie bude v chemickom pavilóne

Ďalšie očkovanie bude v chemickom pavilóne

V piatok 3. decembra 2021 v dopoludňajších hodinách bude na pôde Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach ďalšia možnosť zaočkovať sa proti ochoreniu COVID-19. Prihlásiť sa možno na prvú, druhú a tretiu dávku vakcíny. Vzhľadom na vysoký počet prihásených záujemcov sa vakcína bude podávať v iných priestoroch ako doposiaľ - v pavilóne chemických disciplín č. 35.

Prihlasovanie pre nových záujemcov je otvorené do stredy 1. decembra 2021 do polnoci. V prípade, že sa chcete na vakcináciu prihlásiť, urobte to na tomto mieste

Tí, ktorí boli zaočkovaní prvou dávkou 12. novembra na univerzite výjazdovým tímom BIONT, sa prihlasovať nemusia, dostanú automaticky vpred sms a email s presným časom. (21 dňový interval medzi jednotlivými dávkami je schválený ministerstvom zdravotníctva SR.)  

Na tretiu dávku sa môžu prihlásiť osoby vo veku 18+ s podmienkou odstupu minimálne 6 mesiacov po druhej dávke. V prípade záujmu o skoršie podanie 3.dávky ako 6 mesiacov je potrebné priniesť potvrdenie od všeobecného lekára príp. špecialistu s odôvodnením vakcinácie 3. dávkou v skrátenom intervale.

Neváhajte, očkovanie pomáha zachraňovať životy! Ide o to, aby ľudia nezomierali! COVID tu bude s nami aj naďalej. Očkovanie nás ochráni pred ťažkým priebehom ochorenia, pomôže odbremeniť nemocnice a vrátiť ich k normálnemu fungovaniu a liečeniu všetkých vážnych chorôb, ktoré počas pandémie nezmizli.