Loading...

Oznamy

Zaočkujte sa na pôde univerzity

Zaočkujte sa na pôde univerzity

V piatok 12. novembra 2021 v dopoludňajších hodinách bude na pôde Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach už tretíkrát možnosť zaočkovať sa proti ochoreniu COVID-19. Prihlásiť sa možno na prvú, druhú a tretiu dávku vakcíny. Vakcína sa bude podávať na rovnakom mieste ako pred tromi týždňami, v posluchárni na Kostolianskej ulici v pavilóne číslo 32.

Prihlasovanie pre nových záujemcov je otvorené do stredy 10. novembra 2021 do polnoci. V prípade, že sa chcete na vakcináciu prihlásiť, urobte to na tomto mieste. 

Tí, ktorí boli zaočkovaní prvou dávkou 22. októbra na univerzite výjazdovým tímom BIONT, sa prihlasovať nemusia, dostanú automaticky vpred sms a email s presným časom. (21 dňový interval medzi jednotlivými dávkami je schválený ministerstvom zdravotníctva SR.)  

Na tretiu dávku sa môžu prihlásiť osoby vo veku 18+ s podmienkou odstupu minimálne 6 mesiacov po druhej dávke. V prípade záujmu o skoršie podanie 3.dávky ako 6 mesiacov je potrebné priniesť potvrdenie od všeobecného lekára príp. špecialistu s odôvodnením vakcinácie 3. dávkou v skrátenom intervale.

Neváhajte, očkovanie pomáha zachraňovať životy! Ide o to, aby ľudia nezomierali! COVID tu bude s nami aj naďalej. Očkovanie nás ochráni pred ťažkým priebehom ochorenia, pomôže odbremeniť nemocnice a vrátiť ich k normálnemu fungovaniu a liečeniu všetkých vážnych chorôb, ktoré počas pandémie nezmizli.