Loading...

Oznamy

Budúca veterinárka s bronzom z polmaratónu

Budúca veterinárka s bronzom z polmaratónu

04.10.2021   Aktuality

98. ročník  Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach priniesol v prvú októbrovú nedeľu úspech nielen bežkyniam z Etiópie. Na stupeň víťazov sa postavila aj študentka 6. ročníka všeobecného veterinárskeho lekárstva Zuzka Durcová. V polmaratóne žien skončila na treťom mieste s časom 01:24:08 za prvou Silviou Valovou a striebornou Katarínou Došek. Srdečne blahoželáme k úspechu a ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu!

Zuzka je super! Bežkyňa i kolegyňa! Pri preberaní ocenenia nezabudla hrdo pripomenúť, že je študentkou Veteriny, na čo moderátorka podotkla, že košická Veterina je taká známa ako samotný košický maratón. Ďakujeme!

Úspešná Myjavčanka Zuzka Durcová je držiteľkou viacerých majstrovských titulov v behoch na 5 km, 10 km na ceste či dráhe a mala možnosť reprezentovať Slovensko na viacerých Majstrovstvách Európy. O tom, čo pre ňu znamená beh, veľmi pekne hovorila v článku na stránke bratislavského maratónu.
 „Beh je láska. Beh ma veľa učí, najmä o sebe samej, ale aj o živote a že čo dáš tak sa ti skôr či neskôr vráti. Beh mi ukazuje svet. Umožnil mi reprezentovať Slovensko na medzinárodných pretekoch, za čo som veľmi vďačná. Dostal ma na rok do USA na Univerzitu, kde mi zabezpečil ročné štipko. Beh mi priniesol do života mnoho skvelých ľudí. A v neposledom rade ma motivuje na sebe pracovať aj po iných stránkach – nielen odbehať napísané kilometre, ale aj v noci spať, chodiť k fyzio, dostatočne jesť a venovať sa mentálnej stránke. A pomáha mi zvládať skúškové obdobie na univerzite.“

Veľmi otvorene hovorila o problémoch bežkýň v článku pre SME ŽENY

Jej otvorenosť a úprimnosť môže byť motivujúca pre stovky mladých dievčat a žien, pretože o riešení problémov hovorí veľmi otvorene napríklad na stránke špecializovaného média venovaného športu.

Zuzka Durcová vás môže inšpirovať aj na svojich profiloch na Instagrame a Facebooku