Loading...

Oznamy

Jazdecké halové preteky REITGROUP CUP majú za sebou 1. kolo

Jazdecké halové preteky REITGROUP CUP majú za sebou 1. kolo

29.09.2021   Aktuality

Nedeľa 26. septembra 2021 sa v univerzitnom jazdeckom areáli na Popradskej ulici v Košiciach niesla v znamení pretekov v parkúrovom skákaní dvojíc, jazdcov a koní. Preteky usporiadala Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach v spolupráci s jazdeckým klubom Reitgroup Pribula Prešov. Víťazkou Gold tour sa stala jazdkyňa Kristína Lovasová na koni Tobias.

„Dali sme príležitosť mladej nastupujúcej generácii, ktorá sa nám odmenila krásnymi športovými výkonmi. Na pretekoch sa zúčastnilo celkovo 65 koní a jazdcov z regiónu východného a stredného Slovenska. Nakoľko nám epidemiologická situácia dovolí, v spolupráci s UVLF by sme radi zorganizovali počas celej zimnej jazdeckej sezóny ďalšie kolá  Reitgroup Cup. Moje veľké poďakovanie patrí partnerovi – Univerzite veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, pani rektorke profesorke Jane Mojžišovej a vedeniu školy, za možnosť organizovať a podporovať mladú jazdeckú generáciu,” povedal po pretekoch ich spoluorganizátor MVDr. Milan Pribula zo spoločnosti Reitgroup Prešov.

Preteky sa vydarili, o čom svedčia aj priaznivé reakcie jednotlivých jazdcov a trénerov. Pekné počasie prilákalo na areál aj dosť divákov. „Atmosféra bola veľmi dobrá, preto verím, že takéto preteky sa budú organizovať častejšie. Pravidelné súťaženie je základným predpokladom zvyšovania kvality výkonu jazdeckých dvojíc. Zároveň vyššia kvalita súťaží púta aj väčšiu pozornosť verejnosti a ovplyvňuje  návštevnosť podujatia. Pre mňa osobne bolo vítaným spestrením hodnotenie štýlu jazdeckého umenia jazdca,“ poznamenal tajomník jazdeckého podujatia Ing. Marian Vinicay.

„Rád by som vyjadril poďakovanie organizátorom, že sa odhodlali v tejto ťažkej dobe zorganizovať jazdecké podujatie, ktoré spĺňalo tie najprísnejšie kritéria. Parkúry boli veľmi dobre postavené, so zaujímavými prekážkami a pekným dizajnom. Takéto športové podujatia zvyšujú športovú úroveň jazdcov a koní, ktorá tak citeľne chýba na východnom Slovensku. Verím, že organizátori v tejto dobrej myšlienke budú pokračovať a teším sa na ďalšie kolá Reitgroup Cup,“ povedal hlavný rozhodca MVDr. Jozef Cigánek, CSc.

V programe podujatia boli  Hobby súťaž – 60 cm, súťaž – 70 cm, súťaž na štýl jazdca pre deti – 90 cm, súťaž na štýl jazdca pre juniorov – 100 cm, súťaž Reitgroup Cup – 110 cm.

Areál UVLF je situovaný v západnej časti Košíc na Popradskej ulici, pred zrakmi verejnosti je ukrytý za nenápadnou bránou po ceste na Bankovskú lúku.  


Rektorka UVLF Jana Mojžišová a víťazka Gold tour - jazdkyňa Kristína Lovasová na koni Tobias


Zľava organizátor športového podujatia MVDr. Milan Pribula, rektorka UVLF – Dr. h. c. prof. MVDr. Jana Mojžišová, člen zboru rozhodcov PhD., MVDr. Vladimír Hura, PhD., hlavný rozhodca pretekov MVDr. Jozef Cigánek, CSc. a vedúci odd. jazdnej polície v Košiciach npr. Mgr. Marcel Kellner.


Parkúr s prekážkami