Loading...

Oznamy

UVLF prechádza na dištančnú formu výučby

13.10.2020   Neprehliadnite

Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach v súvislosti  so zhoršovaním vývoja pandémie koronavírusu rozhodla o prechode na dištančnú formu výučby od utorka 13. októbra. Nariadenie rektorky UVLF je platné do odvolania, minimálne do 2. novembra 2020.

Nariadenie sa týka všetkých študijných programov a foriem štúdia. Jedinou výnimkou sú študenti 6. ročníka študijných programov všeobecné veterinárske lekárstvo a general veterinary medicine (štúdium v anglickom jazyku), ktorí dokončia praktickú výučbu na školskej farme v malých skupinách s prísnymi bezpečnostnými opatreniami. Následne ich už čaká individuálna príprava na záverečné skúšky. Ďalšie vyučovanie v online priestore sa bude realizovať podľa rozvrhu. 

Študenti s trvalým pobytom na Slovensku, ktorí sú ubytovaní v študentských domovoch, sú počas dištančnej formy štúdia povinní dočasne opustiť študentské domovy. Urobiť tak musia do 15. októbra. Zahraniční študenti ostávajú v internátoch v sprísnených hygienických podmienkach. Počas doby vysťahovania sa študentom zníži poplatok za ubytovanie na 50 percent. Ak študenti  budú mať záujem o ubytovanie pred štátnymi skúškami, budú sa musieť preukázať negatívnymi Covid testami nie staršími ako 48 hodín. V univerzitnej školskej jedálni sa bude vydávať strava len v balíčkoch. 

Univerzita pripravila elektronický formulár pre študentov i zamestnancov na hlásenie karantény. Poskytne údaje o tom, kto bol v karanténe do prerušenia prezenčnej výučby, ale bude zbierať údaje aj po prechode na dištančnú formu. Škole by mal dávať reálny prehľad o aktuálnej zdravotnej situácii študentov i zamestnancov.

K dnešnému dňu má univerzita 13 pozitívne testovaných študentov. Medzi zamestnancami zatiaľ nie je žiadny pozitívne testovaný.