Loading...

Oznamy

PRO EDUCO pre študentov i rodičov

Medzinárodný veľtrh vzdelávania, nadväzujúci už tradične na konferenciu Východ nie je EXIT, sa 4. a 5. decembra 2019 uskutoční v Košiciach už po 13. krát. Najvýznamnejšie fórum na východe Slovenska spojené s prezentáciou všetkých foriem vzdelávania sa aj tento rok predstaví v najväčších a najatraktívnejších podmienkach, aké tento región poskytuje, v košickej Steel Aréne. Svoje brány otvorí pre 8 000 mladých ľudí vo veku 14-24 rokov, ktorí tak budú mať jedinečnú príležitosť oboznámiť sa so študijnými programami 79 fakúlt 16 univerzít, nazrieť do zákulisia a ponuky 39 stredných škôl a prácu alebo vzdelávacie programy im ponúkne ďalších 16 inštitúcií a veľkých zamestnávateľov. 

Okrem tejto pestrej ponuky bude počas celého veľtrhu prebiehať aj atraktívny pódiový program s množstvom prednášok a prezentácií určených práve pre cieľovú skupinu mladých ľudí. Chýbať Nebude ani jazykové testovanie, či natáčanie vlastných CV video vizitiek, ktoré sú v súčasnosti medzi mladými ľuďmi veľmi obľúbeným a trendový spôsob seba prezentácie.  

Medzi množstvom zaujímavých projektov a počinov budú mať návštevníci veľtrhu možnosť  oboznámiť sa aj s prezentáciou tímu Corvini z gymnázia na Poštovej ulici v Košiciach, ktorý zvíťazil v medzinárodnej súťaži „The Land Rover 4x4 in Schools Technology Challenge". „ Súťaž je zameraná na oblasť vedy, technológie, inžinierstva a matematiky a vyúsťuje do konštrukcie 4x4 vozidla s rádiovým ovládaním, ktoré spĺňa predpísané technické špecifikácie. Tím šiestich chlapcov z nášho gymnázia je už treťou generáciou, ktorú z našej školy do tejto súťaže pravidelne vysielame“, uviedla profesorka Monika Molokáčová, ktorá v tomto projekte úspešný tím vedie.

Vstup na veľtrh PRO EDUCO je bezplatný a vítaní sú samozrejme i všetci rodičia, ktorí so svojimi deťmi aktuálne riešia otázku ich ďalšieho vzdelania a kariéry. Tu sú dostupné všetky detailné informácie.