Loading...

Oznamy

Ďakujeme všetkým, ktorí podporili Deň narcisov 2022

Ďakujeme všetkým, ktorí podporili Deň narcisov 2022

28.04.2022   Aktuality

Po dvoch rokoch pauzy spôsobenej pandémiou sa vo štvrtoik 28. apríla 2022 na uliciach opäť objavili žlté narcisy. Liga proti rakovine (LPR) zorganizovala po 26. raz verejno-prospešnú zbierku Deň narcisov v uliciach. Dobrovoľníci zbierali finančné prostriedky na pomoc pacientom s rakovinou, ktorých na Slovensku pribudne ročne okolo 40 tisíc. Liga proti rakovine vďaka zbierke realizuje viacero projektov. Medzi nimi napríklad onkoporadňu, má sieť onkopsychológov, poskytuje jednorazový finančný príspevok, organizuje podporné skupiny pre príbuzných a pozostalých, rodinné a relaxačné pobyty. Informácie o zbierke sú dostupné na webe www.dennarcisov.sk.

Zbierka dva roky v uliciach chýbala a hoci sa organizátorom podarilo zorganizovať kampaň náhradnými formami, narcisy v rukách mladých ľudí sú inšpiratívne. Aj naše dobrovoľníčky, študentky UVLF, sa ochotne pridali a vo štvrtok strávili predpoludnie na všetkých unvierzitných pracoviskách, ktoré postupne navštívili a oslovili študentov i zamestnancov. Ďakujeme im za čas a úsilie

Srdečne ďakujeme všetkým, ktorí prispeli akoukoľvek sumou. 

 

    

Zbierku je možné podporiť zaslaním SMS na číslo 848. Hodnota správy je tri eurá. Prispieť sa dá aj zaslaním ľubovoľnej sumy na číslo účtu zbierky SK09 0900 0000 0054 5454 5454 alebo naskenovaním QR kódu. Ten je zverejnený na webe LPR. On-line a SMS zbierka trvá do 6. mája. Vo vybraných internetových obchodoch sa dá do zbierky prispieť aj kúpou trojeurového virtuálneho narcisu.