Loading...

Oznamy

Univerzita a médiá


Signatárom Magna Charta Universitatum je aj UVLF v Košiciach

Stalo sa tak na pôde štvrtej najstaršej univerzity sveta - Univerzity v Salamanke.

Signatárom Magna Charta Universitatum je aj UVLF v Košiciach

Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie (UVLF) v Košiciach sa v septembri oficiálne stala súčasťou združenia európskych univerzít Magna Charta Universitatum.

Rektorka Veteriny podpísala Magnu Chartu Universitatum

Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach sa dňa 18. septembra 2018 oficiálne stala súčasťou združenia európskych univerzít Magna Charta Universitatum.

KU v Ružomberku sa stala signatárom Magna Charta Universitatum

Od 18. septembra 2018 patrí aj Katolícka univerzita v Ružomberku medzi signatárov Magna Charta Universitatum.

V Perínskych rybníkoch preventívne okysličovali vodu, zvýšilo to náklady na chov

Horúce letné dni ohrozovali ryby aj v rybníkoch pri obci Perín-Chym v okrese Košice-okolie.

Rimavskosobotské jazdecké kluby počas druhej časti prázdnin

Druhý prázdninový mesiac začal vydareným jazdeckým podujatím, ktoré pripravili organizátori z JK Carmina Rimavská Sobota v jazdeckom areáli na Sobôtke.

Rizikové faktory a opatrenia pri mastitídach vyvolaných environmentálnymi baktériami

Mastitídy dojníc vyvolané environmentálnymi patogénnymi baktériami sa veľmi často manifestujú klinicky ako akútne alebo perakútne mastitidy.

Protikliešťové ponožky a postroje? Na Slovensku realita

Praktickú novinku odprezentoval na Agrokomplexe Parazitologický ústav SAV - prototyp funkčného vlákna Prolen Tickfree spoločnosti Chemosvit Fibrochem s modifikáciou na báze prírodných látok s repelentným účinkom proti kliešťom.

Fakulty chŕlia absolventov, niektoré ale stagnujú

Mnoho mladých ľudí si myslí, že študovať na slovenskej vysokej škole je iba strata času, a preto odchádzajú študovať do zahraničia. 

Slovenskí vedci vyvinuli ponožky proti kliešťom

Vedci z Parazitologického ústavu Slovenskej akadémie vied (SAV) vyvinuli protikliešťové ponožky na báze prírodných látok s repelentným účinkom. 

Ponožky s účinkom repelentu

Parazitologický ústav SAV, v. v. i prichádza na tohtoročný Agrokomplex s pozoruhodnou praktickou novinkou. Na podujatí predstavia prototyp funkčného vlákna PROLEN Tickfree spoločnosti Chemosvit Fibrochem, a. s. s  modifikáciou na báze prírodných…

Kliešte, traste sa! Slovenskí vedci vyvinuli unikátne protiklieštové ponožky, ktoré ich spoľahlivo odpudia

Vedci z Parazitologického ústavu Slovenskej akadémie vied (SAV) vyvinuli protikliešťové ponožky na báze prírodných látok s repelentným účinkom. 

Slovenskí vedci vyvinuli ponožky proti kliešťom. Sú ako repelent

Vedci z Parazitologického ústavu Slovenskej akadémie vied vyvinuli protikliešťové ponožky na báze prírodných látok s repelentným účinkom. Predstavia ich na medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstave Agrokomplex v Nitre.

Slovenskí vedci vyvinuli protiklieštové ponožky: Premiéru budú mať v Nitre

Využíva inovatívnu technológiu výroby modifikovaného polypropylénového vlákna s trvalou protikliešťovou úpravou s pevne ukotvenými prírodnými látkami vo vlákne z autorskej dielne Jaroslava Lučivjanského, ktoré sa pomaly uvoľňujú na povrch.

Slovenskí vedci vyvinuli protikliešťové ponožky

Parazitologický ústav SAV, v.v.i prichádza na tohtoročný Agrokomplex s pozoruhodnou praktickou novinkou. Odprezentuje prototyp funkčného vlákna PROLEN Tickfree spoločnosti Chemosvit Fibrochem, a.s. s modifikáciou na báze prírodných látok s…